Samochody poleasingowe dostawcze

Na rynek trafiają auta dostawcze różnego typu. Takie, które nadają się już tylko na części oraz takie, które wyglądają jak nowe. Często pochodzą od drobnych przedsiębiorców. Niektórzy sprzedają je, bo ich biznes się nie rozwinął, inni po to, by móc kupić nowsze auta. Na rynek trafiają też auta dostawcze po leasingu. Można spotkać je między innymi w salonach samochodowych prowadzących szerszą sprzedaż (zarówno aut nowych, jak i używanych).

W dobrym salonie dba się o auto przeznaczone na sprzedaż. Nie chodzi tu tyko o dobrą prezentację (czyli na przykład o to, by był wyczyszczony). Należy sprawdzać co jakiś czas stan samochodu, w tym szczególnie poziom akumulatorów. Sytuacja, w której auto nie zapala podczas prezentacji klientowi jest niedopuszczalna.

Kolejna sprawa to rzetelna dokumentacja, szczególnie usterek naprawionych już bezpośrednio na prośbę dealera. Samochody w salonie powinny prezentować się idealnie. To sprawia, ze lakierowane są elementy niezbyt mocno zarysowane. Dokumentacja jest konieczna, by wykazać klientowi, ze nowa warstwa lakieru nie dowodzi, że auto miało poważniejsze uszkodzenia.

Obie te sprawy: dobra prezentacja i kompletność dokumentacji są w przypadku samochodów dostawczych poleasingowych zapewnione. Dlaczego? Ponieważ ich pojawienie się na rynku nie jest przypadkowe. To nie są auta, które zostały sprzedane ponieważ przestały dobrze spełniać swoje funkcje. To są bardzo często auta, które były regularnie serwisowane. W przeważającej liczbie przypadków ich wiek nie przekracza 4 lat.