Samochody dostawcze poleasingowe

Kupno auta poleasingowego to szereg zalet. Wiąże się to chociażby z pewnością, że auto zostało dokładnie zdiagnozowane i nie ma żadnych ukrytych wad technicznych, o cofniętym liczniku nie wspominając. Poważne firmy muszą prowadzić przejrzystą dokumentację. I tak jak umowy zawierane w ten sposób są pewniejsze, tak i mniej musimy się obawiać, że jakieś informacje odnośnie stanu auta zostaną przed nami zatajone.

Oczywiście w przypadku auta dostawczego zawsze możemy mieć wątpliwości, czy nie było ono zbytnio eksploatowane. Jednak przeglądając oferty sprzedaży z tej kategorii warto wiedzieć, w jaki sposób w ogóle trafiły one na rynek wtórny. Sposobów bowiem może być kilka. Poniżej przedstawiamy pokrótce je wszystkie.

Po pierwsze może być to auto zwrócone po okresie leasingu bez możliwości wykupu. To auto serwisowane przez udzielającego leasingu. Nie może mieć więcej niż kilka lat i przeważnie jest w dobrym stanie. Mogą być to także auta po leasingu finansowym. Ich użytkownik miał prawo wykupu, ale tego nie zrobił. W przypadku tego rodzaju umowy leasingujacy nie miał obowiązku serwisowania auta. Trudniej tu przewidzieć, w jakim auto jest stanie. Ostatnią i chyba najkorzystniejszą sytuacja jest auto po leasingu, które trafiło na rynek dlatego, że leasingujacy przestał spłacać raty. Są to auta z reguły najnowsze.

Jak łatwo się domyślić z powyższego zestawienia wynika, że auto trafiające na rynek wtórny po leasingu może być w różnym stanie. Wszystko zależy od jego wieku, eksploatacji i rodzaju leasingu.