Komis samochodów dostawczych

Gdy szukamy taniego, używanego auta dostawczego, będziemy przebierać w ofertach aut liczących sobie powyżej 5-7 lat oraz takich, które mają przebieg powyżej 200 tysięcy kilometrów. Waśnie ta liczba, ze względu na liczne wskazania producentów, wiąże się ze znacznym spadkiem cen aut. Szukając oszczędności nie szukamy jednak auta przeznaczonego na złom. Szukamy okazji, a więc musimy się też liczyć z tym, że będziemy musieli odwiedzić niejeden komis.

Auta dostawcze z przebiegiem ponad 200 tysięcy kilometrów mają znacznie niższe ceny, ale i po nich właśnie możemy spodziewać się większych problemów. Niestety tych aut dotyczy problem najpoważniejszy, a mianowicie korozja. Nie oznacza to jednak, że nie można trafić na samochód odpowiadający naszym potrzebom, choć rzeczywiście o takim przebiegu. Trzeba mu się jednak bacznie przyjrzeć.

Auta, które mają więcej niż 10 lat raczej na pewno przechodziły jakieś poważniejsze naprawy: przyjrzyjmy się im. Historia serwisowania auta może być dla nas doskonałą informacją o tym, jak dotychczasowy właściciel o nie dbał. I nie liczne naprawy powinny nas tu martwić, a raczej właśnie brak poważniejszych inwestycji w auto.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że niektóre marki słyną z większej trwałości. Statystyki – jak to się mówi – nie kłamią. Dlatego też warto mieć te marki na oku i przyglądać się szczególnie wybranym ofertom pod tym katem. W komisach aut dostawczych i wśród takich aut: nie za nowych i o dużym przebiegu można znaleźć interesująca ofertę. Trzeba tylko wiedzieć, jak szukać.