Dostawcze poleasingowe

Samochody używane, szczególnie te dostawcze, to specyficzny rynek. To auta dość mocno eksploatowane. Z drugiej strony jednak warto pamiętać, że kierowcami są tu zawodowcy, którzy wiedzą czym jest oszczędna jazda. Wiedzą także, jak dbać o auto i szybko potrafią zdiagnozować usterkę. To jednak jedynie jedna strona medalu.

Część z elementów każdego samochodu po pewnym czasie jest do wymiany. To jasne. Dlatego nie jest pewne, że kilkuletnie auto bez napraw jest lepsze od takiego, które przechodziło już remonty. Może być bowiem tak, że jeśli auto nie miało wymienianych pewnych elementów, to stosowny remont będzie czekał nas, a to nie jest zbyt pozytywna perspektywa.

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki możemy śmiało powiedzieć, że jedną z najlepszych możliwych do znalezienia na rynku ofert są auta poleasingowe. Mają maksymalnie kilka lat, a ich właściciel musiał wiedzieć o każdym poważnym remoncie auta, jak i o każdej takiej potrzebie. Kupując je mamy więc dostęp do pełnej dokumentacji, która pozwoli nam ocenić, czy oferta jest atrakcyjna.

Dowodem na to, że kupno dostawczego auta akurat po leasingu jest korzystne, może być fakt, jak liczne oferty tego typu pojawiają się na rynku. Wśród nich można wyszukać prawdziwe perełki. Będą to na przykład te auta, które wróciły do właściciela przed zakończeniem określonego umową okresu leasingu (na przykład dlatego, że leasingujący przestał spłacać raty). Dlatego też każdą ofertę warto rozpatrywać indywidualnie, dokładnie wczytując się w historię auta.