Auta dostawcze używane

Gdy rozkręcamy własny biznes zależy nam na każdym groszu. Dlatego też kupując auto dostawcze, które ze względu na oszczędności będzie używane, musimy działać jak najostrożniej. Sprzedawcą będzie zapewne właściciel innej firmy. Zapytajmy go, dlaczego pozbywa się auta. Takie bezpośrednie pytanie może od razu wskazać nam, czy auto ma jakiś mankament, czy może istnieją inne powody, że poprzedni właściciel firmy sprzedaje auto w stosunkowo dobrym stanie. Takie pytanie, choć może niezręczne, może nam zaoszczędzić w przyszłości szeregu kłopotów. Dlatego warto w przypadku tak dużej transakcji, jaką jest zakup auta, być prostolinijnym.

Ważna kwestia to jazda próbna. Powinna być obowiązkowa dla każdego kupującego auto. A im więcej o samochodach wiemy, tym więcej taka jazda może nam powiedzieć. Jeśli jest taka możliwość – powinniśmy taką jazdę przeprowadzić z fachowcem, na przykład mechanikiem. Jeśli mamy znajomego trudniącego się tym fachem – nie wahajmy się z tego skorzystać.

By dowiedzieć się więcej o historii danego auta, warto zwrócić uwagę na detale. Wszystkie niemal plastikowe elementy auta mają nadruk z datą produkcji. Jeśli daty znacznie od siebie odbiegają, to znaczy, że nie pochodzą z oryginalnego wyposażenia auta. Może to dotyczyć na przykład reflektorów. Plastikowe elementy pod maską również mają często na sobie wytłoczone daty. Poza tym ich stan (czy nie są klejone) może wskazywać na stan zużycia auta i na to, jak ktoś o nie dbał. Warto też obejrzeć auto z każdej strony wyszukując na nim śladów wskazujących na naprawę, w tym na przykład śladów narzędzi na śrubach.